North York Class Schedule

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 AM
Pilates
Gabriela
8:30 AM
9:30 AM
9:00 AM
Bike
Carlos
9:30 AM
10:30 AM
Bootcamp
Inna
9:30 AM
10:30 AM
Bootcamp
Inna
9:30 AM
10:30 AM
Bike
Carlos
9:30 AM
10:30 AM
Circuit
Carlos
9:30 AM
10:30 AM
10:00 AM
Body Sculpt
Keysha
10:00 AM
11:00 AM
11:00 AM
Bike
Joseph
11:00 AM
12:00 PM
12:00 PM
30 Min Bike / 30 Min Abs
Joseph
12:00 PM
1:00 PM
Elite*
Krav Maga & Muay Thai
12:00 PM
3:00 PM
1:00 PM
Bryan College RMT
1:30 PM
4:30 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM
5:00 PM
Glutes n Core
Orlando
5:30 PM
6:30 PM

Bootcamp
Orlando
6:30 PM
7:30 PM

Zumba
Eduardo
7:30 PM
8:30 PM

Elite*
Conditioning & Krav Maga
8:30 PM
10:00 PM
Ripped
Orlando
5:30 PM
6:30 PM

Socacize
Keysha
6:30 PM
7:30 PM

Yoga
Yulia
7:30 PM
8:30 PM

Elite*
Krav Maga & Sparring
8:30 PM
10:00 PM
Step
Orlando
5:30 PM
6:30 PM

Bootcamp
Inna
6:30 PM
7:30 PM

Elite*
Krav Maga
7:30 PM
8:30 PM

Elite*
Muay Thai
8:30 PM
10:00 PM
Bike
Inna
5:30 PM
6:30 PM

Body Sculpt
Inna
6:30 PM
7:30 PM

Zumba
Diana
7:30 PM
8:30 PM

Elite*
Krav Maga & Weapons Defence
8:30 PM
10:00 PM
6:00 PM
7:00 PM
Elite*
Conditioning & Krav Maga
7:30 PM
8:30 PM
8:00 PM
9:00 PM

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 PM
Step
Orlando
5:30 PM
6:30 PM
6:00 PM

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 PM
30 Min Bike / 30 Min Abs
Joseph
12:00 PM
1:00 PM

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 AM
Bike
Carlos
9:30 AM
10:30 AM
Bike
Carlos
9:30 AM
10:30 AM
10:00 AM
11:00 AM
Bike
Joseph
11:00 AM
12:00 PM
12:00 PM
1:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM
5:00 PM
Bike
Inna
5:30 PM
6:30 PM
6:00 PM

Monday

  • 9:30 AM - 10:30 AM

Thursday

Friday

  • 9:30 AM - 10:30 AM

Saturday

  • 11:00 AM - 12:00 PM
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1:00 PM
Bryan College RMT
1:30 PM
4:30 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM

Monday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 AM
Body Sculpt
Keysha
10:00 AM
11:00 AM
11:00 AM
12:00 PM
1:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM
5:00 PM
6:00 PM
Body Sculpt
Inna
6:30 PM
7:30 PM
7:00 PM

Thursday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 AM
Bootcamp
Inna
9:30 AM
10:30 AM
Bootcamp
Inna
9:30 AM
10:30 AM
10:00 AM
11:00 AM
12:00 PM
1:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM
5:00 PM
6:00 PM
Bootcamp
Orlando
6:30 PM
7:30 PM
Bootcamp
Inna
6:30 PM
7:30 PM
7:00 PM

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 AM
Circuit
Carlos
9:30 AM
10:30 AM
10:00 AM

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 PM
Elite*
Krav Maga & Muay Thai
12:00 PM
3:00 PM
1:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM
5:00 PM
6:00 PM
7:00 PM
Elite*
Krav Maga
7:30 PM
8:30 PM

Elite*
Muay Thai
8:30 PM
10:00 PM
Elite*
Conditioning & Krav Maga
7:30 PM
8:30 PM
8:00 PM
Elite*
Conditioning & Krav Maga
8:30 PM
10:00 PM
Elite*
Krav Maga & Sparring
8:30 PM
10:00 PM
Elite*
Krav Maga & Weapons Defence
8:30 PM
10:00 PM
9:00 PM

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 PM
Glutes n Core
Orlando
5:30 PM
6:30 PM
6:00 PM

Monday

No events hours available!
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 AM
Pilates
Gabriela
8:30 AM
9:30 AM
9:00 AM

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 PM
Ripped
Orlando
5:30 PM
6:30 PM
6:00 PM

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
6:00 PM
Socacize
Keysha
6:30 PM
7:30 PM
7:00 PM

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 PM
Yoga
Yulia
7:30 PM
8:30 PM
8:00 PM

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 PM
Zumba
Eduardo
7:30 PM
8:30 PM
Zumba
Diana
7:30 PM
8:30 PM
8:00 PM

Monday

Thursday

No events available!

*Elite Martial Arts, Twist Performance, and WynnMax are special programs and are not included in a regular gym membership.