Mississauga Class Schedule

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 AM
Pilates
Woody/Dolly
8:30 AM
9:30 AM

Bike
Mare
9:00 AM
10:00 AM

Body Blast Bootcamp
Woody/Larissa
9:30 AM
10:55 AM
9:00 AM
Hatha Yoga
Sean
9:00 AM
10:00 AM

Bike
Natalie
9:30 AM
10:15 AM
(45 min)

Body Sculpt
Natalie
10:20 AM
11:05 AM
(45 min)
Yoga Core
Agnes
9:30 AM
10:25 AM

Step & Sculpt
Connie
10:30 AM
11:30 AM
Yoga Flow
Agnes/Sean
9:00 AM
10:25 AM

Pilates
Agnes
10:30 AM
11:25 AM
Step & Sculpt
Connie
9:30 AM
10:25 AM
Yoga/Pilates Fusion
Agnes
9:00 AM
9:55 AM
Bike
Sharon B
9:00 AM
10:00 AM

Wynn ZEN
Pino
9:30 AM
10:15 AM
10:00 AM
Cardio Dance & Groove
Shaherah
10:00 AM
11:00 AM
11:00 AM
Zumba
Catherine/Alda
11:00 AM
11:55 AM
12:00 PM
Elite*
Elite Trainer
12:00 PM
1:00 PM
Yoga With Weights
Pino
12:00 PM
1:00 PM
Bike
Natalie
12:00 PM
12:30 PM
(30 min)

Body Sculpt
Natalie
12:30 PM
1:00 PM
(30 min)
Elite*
Elite Trainer
12:00 PM
2:00 PM
1:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM
5:00 PM
Body Blast Bootcamp
Irene
5:30 PM
6:25 PM

Step & Sculpt
Dolly
6:30 PM
7:25 PM

Yoga With Weights
Gailanne
7:30 PM
8:30 PM

Elite*
Elite Trainer
8:30 PM
10:00 PM
Yoga Flow
Sarah
5:30 PM
6:25 PM

Bike
Maryann
5:30 PM
6:30 PM

Zumba
Deborah (Zumba Dance)
6:30 PM
7:25 PM

Strong by Zumba
Alda
7:30 PM
8:25 PM
Power Yoga
Sean
5:30 PM
6:25 PM

Bike
Deborah
6:00 PM
7:00 PM

Zumba
Erin (Zumba Dance)
6:30 PM
7:25 PM

Body Blast Bootcamp
Alex (in the PT studio)
7:30 PM
8:25 PM

Elite*
Elite Trainer
7:30 PM
10:00 PM
Elite*
Elite Trainer
5:30 PM
6:30 PM

Pilates
Irene
5:30 PM
6:30 PM
(in the Yoga studio)

Zumba
Alda (Zumba Toning)
6:30 PM
7:25 PM

Body Blast Bootcamp
Larissa (in the PT studio)
7:30 PM
8:25 PM
6:00 PM
7:00 PM
Elite*
Elite Trainer
7:00 PM
9:00 PM
8:00 PM
9:00 PM

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Sunday

No events available!
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 AM
Bike
Natalie
9:30 AM
10:15 AM
(45 min)
Bike
Mare
9:00 AM
10:00 AM
Bike
Sharon B
9:00 AM
10:00 AM
10:00 AM
11:00 AM
12:00 PM
Bike
Natalie
12:00 PM
12:30 PM
(30 min)
1:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM
5:00 PM
Bike
Maryann
5:30 PM
6:30 PM
6:00 PM
Bike
Deborah
6:00 PM
7:00 PM

Monday

  • 9:30 AM - 10:15 AM

Tuesday

Wednesday

Friday

  • 12:00 PM - 12:30 PM

Saturday

  • 9:00 AM - 10:00 AM

Sunday

  • 9:00 AM - 10:00 AM
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 AM
Body Blast Bootcamp
Woody/Larissa
9:30 AM
10:55 AM
10:00 AM
11:00 AM
12:00 PM
1:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM
5:00 PM
Body Blast Bootcamp
Irene
5:30 PM
6:25 PM
6:00 PM
7:00 PM
Body Blast Bootcamp
Alex (in the PT studio)
7:30 PM
8:25 PM
Body Blast Bootcamp
Larissa (in the PT studio)
7:30 PM
8:25 PM
8:00 PM

Monday

Wednesday

Thursday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 AM
Body Sculpt
Natalie
10:20 AM
11:05 AM
(45 min)
11:00 AM
12:00 PM
Body Sculpt
Natalie
12:30 PM
1:00 PM
(30 min)

Monday

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 PM
Elite*
Elite Trainer
12:00 PM
1:00 PM
Elite*
Elite Trainer
12:00 PM
2:00 PM
1:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM
5:00 PM
Elite*
Elite Trainer
5:30 PM
6:30 PM
6:00 PM
7:00 PM
Elite*
Elite Trainer
7:30 PM
10:00 PM
Elite*
Elite Trainer
7:00 PM
9:00 PM
8:00 PM
Elite*
Elite Trainer
8:30 PM
10:00 PM
9:00 PM

Monday

Tuesday

Wednesday

Thursday

Friday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
10:00 AM
Cardio Dance & Groove
Shaherah
10:00 AM
11:00 AM

Friday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 AM
Hatha Yoga
Sean
9:00 AM
10:00 AM

Monday

No events available!
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 AM
Step & Sculpt
Connie
9:30 AM
10:25 AM
10:00 AM
Step & Sculpt
Connie
10:30 AM
11:30 AM
11:00 AM
12:00 PM
1:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM
5:00 PM
6:00 PM
Step & Sculpt
Dolly
6:30 PM
7:25 PM
7:00 PM

Monday

Tuesday

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
8:00 AM
Pilates
Woody/Dolly
8:30 AM
9:30 AM
9:00 AM
10:00 AM
Pilates
Agnes
10:30 AM
11:25 AM
11:00 AM
12:00 PM
1:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM
5:00 PM
Pilates
Irene
5:30 PM
6:30 PM
(in the Yoga studio)
6:00 PM

Wednesday

Thursday

Saturday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
5:00 PM
Power Yoga
Sean
5:30 PM
6:25 PM
6:00 PM

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
7:00 PM
Strong by Zumba
Alda
7:30 PM
8:25 PM
8:00 PM

Tuesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 AM
Yoga/Pilates Fusion
Agnes
9:00 AM
9:55 AM

Friday

  • Yoga/Pilates Fusion
    9:00 AM - 9:55 AM
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 AM
Yoga Core
Agnes
9:30 AM
10:25 AM
10:00 AM

Tuesday

  • Yoga Core
    9:30 AM - 10:25 AM
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
12:00 PM
Yoga With Weights
Pino
12:00 PM
1:00 PM
1:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM
5:00 PM
6:00 PM
7:00 PM
Yoga With Weights
Gailanne
7:30 PM
8:30 PM
8:00 PM

Monday

Thursday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 AM
Yoga Flow
Agnes/Sean
9:00 AM
10:25 AM
10:00 AM
11:00 AM
12:00 PM
1:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM
5:00 PM
Yoga Flow
Sarah
5:30 PM
6:25 PM
6:00 PM

Tuesday

Wednesday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
9:00 AM
Wynn ZEN
Pino
9:30 AM
10:15 AM
10:00 AM

Sunday

Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
11:00 AM
Zumba
Catherine/Alda
11:00 AM
11:55 AM
12:00 PM
1:00 PM
2:00 PM
3:00 PM
4:00 PM
5:00 PM
6:00 PM
Zumba
Deborah (Zumba Dance)
6:30 PM
7:25 PM
Zumba
Erin (Zumba Dance)
6:30 PM
7:25 PM
Zumba
Alda (Zumba Toning)
6:30 PM
7:25 PM
7:00 PM

Tuesday

Wednesday

Thursday

Saturday

No events available!

 

*Elite Martial Arts, Twist Performance, and WynnMax are special programs and are not included in a regular gym membership.